مشاوره و ارائه راهکارهای جامع سازمانی


راهکار شرکت های تولید محور

صنایع غذایی

پیاده سازی BPMS با امکانات هوشمند خود در طراحی و مدلسازی فرایندها چالش ها و تنگناهای خط تولید در صنایع غذایی را به شدت کاهش می دهد. علاوه بر آن با تصویر سازی فرایندها سرعت خط تولید افزایش پیدا کرده و با امکان مدیریت هوشمندانه تمام واحدها از طریق این سیستم ها چالش نظارت در لحظه را برای مدیران برطرف می کند.

درخواست مشاوره

صنایع مد و پوشاک

کیفیت، خلاقیت و مشتریان وفادار تمام آن چیزی است که این صنعت برای موفقیت نیاز دارد. استقرار CRM PLATFORM با ایجاد پایگاه داده مشتریان و امکان تحلیل نیازها، علایق و رفتار مشتریان در فرایند تولید به شناخت بازار هدف کمک می کند.مدیریت یکپارچه چرخه فروش، بازاریابی و خدمات در یک پلتفرم واحد از دیگر ویژگی های ممتاز آن است.

درخواست مشاوره

صنعت دارو و پزشکی

حساسیت فرایند تولید و پیروی از قوانین و مقررات مصوب از جمله دغدغه های صنعت دارو و پزشکی است.BPMS با امکانات هوشمند خود از جمله طراحی و مدسازی فرایندها، ضمن افزایش کیفیت چرخه تولید، احتمال بروز خطای انسانی و سیستمی در مراحل حساس تولید را کاهش داده و در نهایت به تولید محصولاتی با کیفیت و استاندارد منتهی خواهد شد.

درخواست مشاوره

صنعت آرایشی و بهداشتی

تولید محصولاتی با کیفیت به دلیل وجود رقبای سرسخت خارجی لازمه موفقیت در صنعت آرایشی و بهداشتی است. CRM PLATFORM با یکپارچگی در مدیریت فروش ، بازاریابی و خدمات به شناسایی نیازها، علایق و رفتار مشتریان کمک می کند تا محصولات تولیدی این صنعت وفادارای مشتریان و به تبع آن کسب سهم بیشتری از بازار را برای آنان به همراه داشته باشد.

درخواست مشاوره

صنعت خودرو

فرایند تولید در صنعت خودرو از پیچیدگی خاصی برخوردار است.به کارگیری BPMS در این صنعت با مدلسازی فرایند تولید و تصویرسازی گردش کارها به افزایش کارایی و سرعت خط تولید خواهد انجامید.از سوی دیگر پیاده سازی CRM PLATFORM با امکانات هوشمند خود در مدیریت چرخه فروش، بازاریابی و خدمات، پاسخ گوی دغدغه تولید کنندگان صنعت خودرو در این بخش است.

درخواست مشاوره

صنایع سلولزی

تولید محصولاتی متنوع مطابق با نیازهای مصرف کننده از چالش های همیشگی این صنعت است.فرایندهای خط تولید می تواند با استقرار BPMS ها در چرخه بهبود و اصلاح قرار بگیرد و با مکانیزه شدن وظایف تکراری، بهر ه وری و خلاقیت منابع انسانی را نیز افزایش دهد. هم چنین به کارگیری CRM PLATFORM ها گزینه مناسبی برای شناسایی نیازهای بازار هدف و تولید محصولات جدید است.

درخواست مشاوره

صنایع الکترونیک

فرآیند تولید برق از مراحل حساس این صنعت به شمار می آید. BPMS با مدلسازی فرایندهای مختلف صنعت برق ضمن کاهش بروز حوادث جبران ناپذیر،افزایش بهره وری از منابع سازمانی (اعم از نیروی انسانی، تجهیزات،نیروگاه ها) را به دنبال خواهد داشت.همچنین با امکان ردیابی و کنترل تمام فرایندها در لحظه به اثر بخشی و کارایی بیشتر این صنعت کمک می کند.

درخواست مشاوره

صنایع لوازم خانگی و آشپزخانه

قطعات اولیه گران قیمت و هزینه های بالای تولید از جمله چالش های این صنعت است. پیاده سازی BPMS ها با مدلسازی فرایندها و مکانیزه کردن وظایف تکراری به افزایش بهره وری نیروی انسانی و کاهش هزینه ها این چالش را برطرف خواهد کرد. CRM PLATFORM نیز با امکانات فوق العاده خود پاسخ گوی نیاز فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش این صنعت است.

درخواست مشاوره

صنایع ساختمانی و عمرانی

استاندارد بودن محصولات همواره از دغدغه های اصلی مدیران این صنعت است. به کارگیری BPMS ها با تعریف و طراحی دقیق فرایندها به تولید محصولاتی استاندارد و با کیفیت منجر خواهد شد.در ضمن شناخت نیازهای بازار هدف با استفاده از CRM PLATFORM ضمن امکان ارتباط موثرتر با مشتریان، فرایند فروش را نیز تسهیل می کند.

درخواست مشاوره

صنایع فلزی

پیچیدگی فرایندهای تولید، لزوم پیروی از قیمتهای جهانی، کنترل مواد اولیه و ... از چالش های همیشگی این صنعت به حساب می آید. BPMS با یکپارچه سازی،و تصویر سازی فرایند تولید، به افزایش بهره وری و ساده سازی فرایندها کمک می کند. که این امر افزایش سرعت سازمان و ارتقای کیفیت محصولات را به دنبال خواهد داشت.

درخواست مشاوره

صنایع چوبی

ارزشمندی و کمبود مواد اولیه این صنعت همواره تولید کنندگان صنعت چوب را با چالش رو به رو میکند. از همین رو نیاز است تا طراحی، تولید و توزیع قبل از اجرا به دقت مدلسازی شود. این امر استفاده بهینه تر از منابع را در پی خواهد داشت و به عرضه محصولاتی با کیفیت تر و پرسودتر منجر می شود.

درخواست مشاوره

صنایع اکسسوری

شناخت نیازها،سلیقه و علایق مشتریان در این صنعت موفقیت آن را به همراه خواهد داشت.استفاده از CRM PLATFORM ها با هوشمند سازی در جمع آوری اطلاعات مشتریان، تحلیل رفتار، تاریخچه خرید و نیازهای آنان فرایند تولید این محصولات را منطبق با نیازها و ترجیحات مشتریان خواهد کرد.

درخواست مشاوره

راهکار شرکت های خدمات محور

صنایع فناوری اطلاعات (IT)

کسب رضایت مشتریان از جمله دغدغه های مدیران این شرکتهاست. ارائه خدمات با کیفیت نیازمند مدیریت دقیق امور مشتریان است. CRM PLATFORM با ارائه پایگاه داده قدرتمندی از مشتریان، ضمن دسترسی هوشمند به اطلاعات آنان با مدیریت صف ها، موجب افزایش سرعت پاسخ گویی و پشتیبانی این بخش و به وفادار سازی منجر خواهد شد.

درخواست مشاوره

بانک ها و موسسات مالی

تعدد وظایف کارمندان همواره سرعت عمل و دقت آنان را در این گونه موسسات کاهش میدهد. BPMS ها با مدلسازی فرایندها به سرعت عمل و بهره وری کارمندان کمک کرده و با مکانیزه کردن وظایف تکراری به بهینه شدن هزینه و زمان منجر می شود.راه اندازی CRM PLATFORM می تواند مدیریت ارتباط مشتریان را به طرز چشم گیری بهبود ببخشد.

درخواست مشاوره

صنعت بیمه

برقراری ارتباط موثر با مشتریان ضامن موفقیت در صنعت بیمه است. CRM PLATFORM با امکان دسترسی سریع و هوشمندانه به اطلاعات مشتریان، تحلیل رفتار و تاریخچه روابط با آنان به برقراری ارتباط اثر بخش با انان کمک می کند. مدیریت هم زمان و آسان بخش های مختلف مانند بازاریابی و فروش در این پلتفرم، کارایی و سرعت این شرکتها را افزایش میدهد.

درخواست مشاوره

آژانس های مسافرتی

آژانسهای مسافرتی همواره در حفظ و جذب مشتریان در حال رقابت با یکدیگر هستند. اینجاست که ضرورت مدیریت ارتباط با مشتریان به شدت احساس می شود. CRM PLATFORM با ذخیره و تحلیل اطلاعات مشتریان،مدیریت فاکتورها، ارائه تاریخچه روابط با مشتریان و هم چنین یکپارچه بودن آن با واحد بازاریابی وفروش به برقراری تعاملاتی موثر با مشتریان کمک می کند.

درخواست مشاوره

مراکر خدمات پس از فروش

مراکز خدمات پس از فروش در پاسخ گویی به درخواست های متعدد مشتریان همواره با چالش رو به رو هستند. استفاده از CRM PLATFORM با امکانات گسترده خود کمک می کند تا مدیریت امور مشتریان موثر انجام شود. از جمله امکانات آن می توان به مدیریت حساب های کاربران، تماس ها و صفوف اشاره کرد.

درخواست مشاوره

آژانس های تبلیغاتی

مشتریان از سرمایه های اصلی آژانسهای تبلیغاتی به شمار می آیند. موفقیت در این امر به نحوه مدیریت ارتباط با مشتریان برمی گردد.راه اندازی CRM PLATFORM در این آژانسها با دسترسی هوشمند به داده های مشتریان، ایجاد سرنخ های جدید، طراحی کمپین های تبلیغاتی، و تحلیل نیازهای انان، تعاملاتی موثر با مشتریان را ایجاد خواهد کرد

درخواست مشاوره

صنعت حمل و نقل

به کارگیری CRM PLATFORM در صنعت حمل ونقل با برقراری ارتباط موثر با مشتریان مانند مدیریت و پیگیری سفارش کالا از آغاز تا انجام فرایند در لحظه به اثر بخشی و افزایش سرعت خدمات این صنعت کمک شایانی می کند.از دیگر امکانات این پلتفرم ارائه گزارشات تحلیلی از خدمات است که کارایی و صرفه جویی در زمان و هزینه را به همراه خواهد داشت.

درخواست مشاوره

صنعت گردشگری و هتل ها

در صنعت گردشگری و هتلداری، بازاریابی، فروش و پشتیبانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو CRM PLATFORM با به کارگیری و یکپارچه کردن فروش، بازاریابی و خدمات و با امکانات هوشمند خود در مدیریت فرصت های فروش و سرنخ ها، ایجاد پایگاه داده مشتریان،مدیریت قراردادها و... به سرعت کارایی و رشد این صنعت کمک می کند

درخواست مشاوره

رستوران و فروشگاه های زنجیره ای

ضرورت استفاده از یک سیسستم جامع و یکپارچه برای مدیریت بخش های مختلف در رستوران و فروشگاه های زنجیره ای همواره احساس می شود. راه اندازی CRM PLATFORM در این مراکز با یکپارچه کردن بخش های بازاریابی، فروش و خدمات ضمن بالا بردن کیفیت ارائه خدمات مشتریان، با مکانیزه کردن وظایف، کارایی و بهره وری نیروی انسانی را نیز افزایش خواهد داد

درخواست مشاوره

پست و مخابرات

راه کارهای قدیمی پاسخ گوی نیازهای متغیر صنعت پست و مخابرات نیست. فناوری در این حوزه به ارائه خدمات با کیفیت و مشتری پسند بسیار کمک می کند. استقرار CRM PLATFORM ضمن طراحی فرایندها نحوه ارائه خدمات به مشتریان مانند دسترسی به اطلاعات انان، مدیریت صفها، مدیریت درخواستها و همچنین مدیریت شبکه را تنها در یک پلتفرم واحد فراهم می کند.

درخواست مشاوره

آژانس های هواپیمایی

تجربه مثبت مشتریان در سفرهای هوایی دهان به دهان پخش می شود و راز موفقیت آژانس های هواپیمایی چیزی نیست جز ارائه خدمات عالی به مشتریان خود.به کارگیری CRM PLATFORM با ایجاد پایگاهی هوشمند از مشتریان، تحلیل اطلاعات و نیازهای آنان هم چنین با یکپارچگی فروش و بازاریابی در برقراری تعاملات مثبت و اثر بخش به مشتریان کمک می کند.

درخواست مشاوره

موسسات آموزشی و فرهنگی

ناهماهنگی واحدهای مختلف در موسسات آموزشی همواره از دغدغه مدیران این بخش است. پیاده سازی BPMS با مدلسازی فرایند ثبت نامها، آزمون ها، نحوه پرداخت صورتحساب ها و...به افزایش سرعت و بهره وری بیشتر این موسسات کمک کند. از سوی دیگر استقرار CRM PLATFORM با دسترسی هوشمند اطلاعات دانشجویان، اطلاع رسانی رویدادها و اخبار را آسان و سریع می کند

درخواست مشاوره

راهکار شرکت های نوپا و استارت اپ

شرکت های نوپا (استارت آپ)

فرقی نمی کند چه قدر از عمر یک استارتاپ گذشته است، دغدغه بازاریابی و فروش همواره با این شرکت ها همراه است. بدیهی است، شناسایی نیازهای بازار هدف و گرایشات مشتریان بیش از هر چیز باعث رشد و رونق آنها خواهد شد.
سودآوری ایده های عالی استارتاپ ها نیازمند به کارگیری روشی هوشمند برای فروش و بازاریابی است. CRM PLATFORM با امکانات فوق العاده خود در مدیریت فروش، بازاریابی و خدمات پاسخ بسیار مناسبی به چالشهای شرکت های نوپا است. مدیریت سرنخ ها، پیش بینی فرصت های فروش، راه اندازی کمپین های بازاریابی بر اساس نیازهای مشتریان از جمله امکانات این پلتفرم است.

درخواست مشاوره

راهکار شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی

نفت ، گاز و پتروشیمی (OGP)

پیچیدگی و حساسیت مراحل عملیاتی صنعت نفت ضرورت طراحی و مدلسازی فرایندها را ایجاب می کند. BPMS ها با قابلیت طراحی و اصلاح فرایندها به آسیب شناسی فرایندهای اجرایی در این صنعت کمک می کند. امکان ردیابی و پیگیری در لحظه فرایندها در این صنعت با استفاده از این پلتفرم نیز به سادگی ممکن میشود.

درخواست مشاوره

راهکار شرکت ها و سازمان های دولتی

ارگان ها و سازمان های دولتی

عدم بهره روی نیروی انسانی، طولانی شدن اجرای فرایندهای ساده، اسراف منابع و... از جمله دغدغه های سازمان های دولتی است. BPMS ها با مدلسازی فرایندهاکارایی سازمان را افزایش میدهد. زیرا کارمندان می دانند باید چه وظایفی را چگونه انجام دهند.علاوه بر آن با خودکار شدن پاره ای از فرایندهای تکراری در هزینه، انرژی و زمان سازمان صرفه جویی خواهد شد.

درخواست مشاوره
آکادمی